Ristsõnade lahendamise Eesti meistrivõistlustel võidutses taas noor geenius

07.02.2017
Laupäeval, 4. veebruaril 2017 toimunud ristsõnade lahendamise Eesti meistrivõistlustel Tallinna Ülikoolis võttis kindlalt kulla gümnasist Joonas Jürgen Kisel 1014 punktiga. Talle järgnesid Ave Kaldas (996 p) ja Enno Faster (996 p).

 
PRESSITEADE
7.02.2017

Ristsõnade lahendamise Eesti meistrivõistlustel võidutses taas noor geenius

Laupäeval, 4. veebruaril 2017 toimunud ristsõnade lahendamise Eesti meistrivõistlustel Tallinna Ülikoolis võttis kindlalt kulla gümnasist Joonas Jürgen Kisel 1014 punktiga. Talle järgnesid Ave Kaldas (996 p) ja Enno Faster (966 p).

Kiselile oli see neljas järjestikune meistritiitel. Noormehe enda sõnul teeb ta nüüd võistlemises pausi, sest peagi algavad ülikooliõpingud nõuavad suurt tähelepanu. Küll aga peaks rõõmu juurde tulema ristsõnalahendajatele, sest Kisel plaanib hakata oma koostatud ristsõnu avaldama Ristiku väljaannetes.

Tänavustel ristsõnade lahendamise Eesti meistrivõistlustel tuli osalejatel 90 minuti jooksul lahendada kaheksa ristsõna, mille hulgas oli nii klassikalisi ristsõnu kui ka tavapäratumaid mõistatustüüpe.

Üritus toimus 15. korda ristsõnaajakirja Ristik ja Eesti Mälumänguliidu koostööna. Võistluste peakohtunik oli Tiit Naarits (Eesti Mälumänguliit).

AS Ajakirjade Kirjastus on 36 ajakirja väljaandjana ning oma enam kui 600 000 lugejaga Eesti ajakirjade kirjastamise turuliider. Kirjastuse väljaannete hulka kuuluvad ajakirjad Kroonika, Eesti Naine, Naisteleht, Teleleht, Kodukiri, Anne & Stiil, Tervis Pluss, Sensa, Oma Maitse, Pere ja Kodu, Nipiraamat, Ajalugu, Kalale!, Jana, Käsitöö, Kodukirja lisaväljaanded Aed ja Suvekodu, Eesti Naise lisaväljaanne Elu Lood, Kroonika Kodu-eri, Anne & Stiili lisaväljaanne Unistuste Pulmad, Tervis Plussi eriväljaanne Kilo & Kalor, Oma Maitse eriväljaanne Pidu, ajakiri Sudoku ning ristsõnaajakirjad Ristik, Miniristik, Eesti Naise Ristsõnad, Kroonika Ristsõnad, Megaristik, Meistriristik, Pähklipureja ja Ripsik. Lisaks kirjastatakse kliendiajakirju ja raamatuid. Ajakirjade Kirjastusele kuuluvad ka portaalid kalale.ee, perejakodu.ee, annestiil.ee, toidutare.ee, kroonika.ee, eestinaine.ee, annestiil.ee, nipiraamat.ee, naisteleht.ee, kirjastus.ee, raamat24.ee ja ajakirjad24.ee.


Lisainfo:

Tarmo Tuule,
ristsõnade lahendamise Eesti meistrivõistluste peakorraldaja,
Ajakirjade Kirjastuse ristsõnaajakirjade peatoimetaja
Tel 5342 2688
tarmo.tuule@kirjastus.ee
  • Ristsõnade lahendamise Eesti meistrivõistlustel võidutses taas noor geenius
    Loe rohkem...