RISTIK

Ristik on Eesti ristsõnanduse lipulaev - tuntuimad koostajad, parimad ristsõnad, ahvatlevad auhinnad.

Raskusastmete ja teemade poolest sobib lahendamiseks kogu perele. Suurem osa ülesannetest kõige populaarsemad ehk n-ö Skandinaavia tüüpi ristsõnad, veerand, ajakirjast teised armastatud mõistatused (klassikaline ristsõna, krüptogramm, silpristsõna, maagilised ruudud, sõnade paigutamine, rägastik, võtmemõistatus, sudoku jm). Ristiku ristsõnu koostavad Eesti parimad tegijad: Adolf Mardikas, Rauno Pärnits, Ilmar Trull jt.

Igas Ristikus loositakse välja umbes 30 auhinda. Ristiku ja Miniristiku aasta peaauhind on 3000 eurot puhtalt kätte + boonuspeaauhind 800 eurot.

Ristik ilmub iga kuu esimestel päevadel, samal ajal kui noorte nuputamisajakiri Ripsik.

​Ristiku tellimine: 
http://www.ajakirjad24.ee/products/ristik
    

Ristsõnade meediakaart

         


 
  MINIRISTIK

Miniristik on Eesti populaarsemaid taskuformaadis ristsõnaajakirju. Meeldivalt lihtsad ristsõnad garanteerivad lahendamismõnu, meeldivad ja kasulikud auhinnad lisavad võidurõõmu. Suurem osa ajakirjast on kõige levinumate ehk n-ö Skandinaavia tüüpi ristsõnade päralt, neljandik on muud toredaid emotsioone pakkuvad nuputamisülesanded (klassikaline ristsõna, krüptogramm, silpristsõna, maagilsied ruudud, sõnade paigutamine, rägastik, võtmemõistatus, sudoku jm). Miniristiku ristsõnade autorid on Adolf Mardikas, rauno Pärnits, Ilmar Trull jt.

Igas Miniristikus loositakse välja umbes 30 auhinda. Ristiku ja Miniristiku aasta peaauhind on 3000 eurot puhtalt kätte + boonuspeaauhind 800 eurot.

Miniristik ilmub iga kuu 10. kuupäeva paiku.

Miniristiku tellimine:
http://www.ajakirjad24.ee/products/miniristik
   
         
  MEISTRIRISTIK

Meistriristik on Eesti ainuke igakuine n-ö raskete ristsõnade ajakiri. Lojaalne lahendajaskond naudib kuust kuusse "krõbedaid" ristsõnu, mälumängu, loogikaülesandeid, sudokusid, lisaks intervjuusid tuntud ristsõnalahendajatega (Ivo Linna, Ingrid Rüütel, Helgi Sallo, Ita Ever jt).

Igas Meistriristikus loositakse välja umbes 30 auhinda. Meistriristiku aastaauhinnaks on 800 euro eest raamatuid Eesti suurimast raamatupoest Rahva Raamat.

Meistriristik ilmub iga kuu kahekümnenda kuupäeva paiku.

Meistriristiku tellimine:
http://www.ajakirjad24.ee/products/meistriristik
   
         
  RIPSIK

Ripsik on noortele mõeldud arendav nuputamisajakiri, mis on kaanest-kaaneni täis põnevaid mõistatusi ning ristsõnu nii mudilastele kui ka koolijütsidele. Ripsiku lahendamine annab lastele palju uusi teadmisi, arendab keeletaju, matemaatilist ja ruumilist mõtlemist. Igal ülesandel on noortepärane auhind.

Ripsik ilmub iga kuu esimestel päevadel, samal ajal kui täiskasvanute ristsõnaajakiri Ristik.

​Ripsiku tellimine:
http://www.ajakirjad24.ee/products/ripsik
   
         
  KROONIKA RISTSÕNAD

Kroonika Ristsõnade teemad, nagu ütleb ka pealkiri, on tihedalt seotud Eesti populaarseima seltskonnaajakirja Kroonika. Meelelahutuslikud ristsõnad on jõukohased kõigile, kes seltskonnaelust huvituvad. Lisaks leiab ajakirjast põneva mälumängu ja uudse ristsõnamängu ning loomulikult ka ülipopulaarseid jaapani päritolu numbrimõistatusi – sudokusid.
Kroonika Ristsõnad sisaldavad ohtralt auhindu: igal ristsõnal auhind, kvartaliristsõna suurema auhinnaga ja loomulikult pea- ja aastaauhind.

Kroonika Ristsõnad ilmub iga kuu viimasel teisipäeval.

Kroonika Ristsõnade tellimine:
http://www.ajakirjad24.ee/products/kroonika-ristsonad
   
         
  MEGARISTIK

Megaristik on Eesti kõige mahukam regulaarselt ilmuv ristsõnaajakiri. 52 leheküljelt leiab ristsõnalahendaja ligi 50 ristsõna ning ligi 500 euro eest auhindu. Oma gigantsuse poolest sobib Megaristik hästi kingituseks, lahendamislusti jagub kauemaks kui teiste väljaannete puhul. Igas Megaristikus loositakse välja u 50 auhinda. Megaristik ilmub neli korda aastas: novembris talveristsõnad ja juunis suveristsõnad, veebruaris ja septembris raharistsõnad.

​Megaristiku tellimine:
http://www.ajakirjad24.ee/products/megaristik
   
         
  SUDOKU

Sudoku on uus taskuformaadis nuputamisajakiri, mis sisaldab Jaapanist pärit populaarseid loogikamõistatusi – sudokusid. Ajakirjast leiab üle 120 sudoku kolmes raskusastmes, mille autoriks on Ristiku ristsõnameister Rauno Pärnits. Auhindadeks on raha ja raamatud.

Sudoku ajakirjasid ilmub aastas neli: talve-sudoku, kevade-sudoku, suve-sudoku ja sügise-sudoku.

Sudoku tellimine:
http://www.ajakirjad24.ee/products/sudoku-ristik

Tarmo Tuule
peatoimetaja