Alates juulist 2013 ilmuma hakanud Eesti värskeima 
kalastusajakirja Kalale! eesmärgiks on populariseerida kalastamist kui kvaliteetset vaba aja ja puhkuse veetmise viisi ning elustiili osa.

Kuus korda aastas ilmuvat ajakirja annavad koostöös välja MTÜ Kalale ja AS Ajakirjade Kirjastus. Kalandus on Eestis üha enam populaarsust koguv vaba aja veetmise viis. Keskkonnaministeeriumi värskeima uuringu andmetel on Eestis 306 000 harrastuskalastajat ning see arv aina kasvab. Kalastamise populaarsust tõestab ka ajakirja Kalale! toetav portaal www.kalale.ee, millel on praeguseks üle 50 000 aktiivse registreeritud kasutaja.

„Näeme kuidas harrastuskalastus hobina järjest kasvab ning populaarsust kogub,“ toonitab MTÜ Kalale juhatuse liige Priit Kallas. „Puudu on aga kanalitest, mis viiksid baasteadmised algajani ning asjakohase info juba paadunud fanaatikuni. Samuti soovime harrastuskalamehe ajakirja vahendusel lugejaid kursis hoida kõigi viimaste seadusemuudatuste ning Eesti kalavarude ja kalastuse üleüldise seisuga. Usume, et kaasates iga valdkonna spetsialistid ja ka lugeja enda, suudame seda kaasakiskuval viisil teha.“ 

Kalale! pakub lugemist nii tõsisemale harrastajale kui ka algajale kalastajale, tutvustades erinevaid püügiviise ja -vahendeid, Eesti veekogusid ja neis elutsevaid kalu. Samuti toob ajakiri lugejani haaravad persoonilood nii kalastusringkondades kui ka laiemale avalikkusele tuntud inimestest, põnevad reisikirjad eestlaste kalaretkedest raja taha ning värvikad seigad keskkonnainspektorite töömailt. Ajakirja Kalale! peatoimetaja on Margo Pajuste.

Ajakirja Kalale! püsivaid kaasautoreid:
Parasitoloog, etoloog ja zoosemiootik Aleksei Turovski tutvustab-portreteerib erinevaid Eesti vetes elutsevaid kalu ja nende iseärasusi.
Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi limnoloogiakeskuse kalauurija, teadur Teet Krause ülevaateid sellest, missugused kalad erinevates Eesti veekogudes elavad.
Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna peaspetsialist Jarko Jaadla kirjutab ajakirjas Kalale! Eesti kalavarude seisukohalt vastutustundlikust ja loodussäästlikust kalastamisest. 
Ihtüoloog, Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi limnoloogiakeskuse vanemteadur Arvo Tuvikene tegeleb kalade füsioloogia ja toksikoloogia ning järvede toiduahelate uurimisega. Ajakirjas Kalale! tutvustab ta kalade aistinguid.
Keskkonnainspektsiooni kalakaitseosakonna juhtivinspektor Aare Pai pakub ajakirjas Kalale! põnevaid ülevaateid keskkonnainspektorite töömailt. 


 
    

Reklaamimüügi projektijuht: 
Marianne Peep
 
 
     
  • Kroonika eriväljaanne Eesti edukad 2016 nüüd müügis
    Loe rohkem...